Nejlepší masážní pistole a jak ji vybrat?

Masážní pistole jsou v poslední době velkým hitem, a to zvlášť v oblasti profesionálního sportu a fitness. Není se čemu divit, benefity jejich užívání totiž opravdu stojí za to.

Masážní pistole totiž nejen že uvolňuje napjaté svaly po náročném sportovním výkonu, či po vydatném tréninku, ale rovněž svaly regeneruje a eliminuje jejich bolest. Dále pomáhá stimulovat krevní oběh a odbourává kyselinu mléčnou. Nakonec není od věci ani zahřát si pomocí masážní pistole svaly před cvičením.

Jak vybrat masážní pistoli podle ceny

Při výběru kvalitní masážní pistole by jste se měli řídit hlavně rozumem, a koukat na základní kritéria, přičemž na prvním místě je samozřejmě cena. Masážní pistole se cenově pohybují od pár set korun, až do řádu několika tisíc, přičemž ani spodní, ani horní hranici bychom rozhodně nedoporučili.

Ty nejlevnější rekreační masážní pistole začínají již na pár stovkách korun, bohužel si za tyto peníze nekoupíte prakticky víc než kus plastu s motůrkem, u něhož nebude stačit ani výkon, ani výdrž na to, aby vaše svaly promasírovali dostatečně. Navíc mají tyto pistole většinou nepraktické, a často i nedesignové provedení, a v poslední řadě vám nevydrží nijak dlouho, takže se brzy budete poohlížet po kvalitnějším stroji a zaplatíte ve výsledku více. Pokud vás tedy první zkušenost s nekvalitní levnou pistolí neodradí, což by byla pro vaše tělo opravdu škoda. Doporučujeme tedy stanovit si spodní cenový mantinel na cca. 1500 Kč.

Co se drahých pistolí týče. Platí zde stejné pravidlo jako u mnoha dalších sortimentů: “Za kvalitu se vyplatí si připlatit.” Nesmí se to ale přehánět, i když jste připravení do kvalitního stroje, který vám bude dělat radost dlouhou dobu, investovat nemalé peníze, i několik tisíc, nespadněte do pasti předražených kusů. Není to tak, že by jste si za 15000 Kč koupili “šmejd”, kvalita drahé profesionální masážní pistole bude na velmi vysoké úrovni, problém ale je, že stejnou kvalitu najdete i ve strojích za poloviční cenu, ne li méně.

Určití výrobci totiž spoléhají na cílovou skupinu lidí, kteří si vysloveně chtějí připlatit kvalitu, a nevadí jim dát za masážní pistoli i několik tisíc s tím, že si kupují to nejlepší na trhu. S tím by nebylo nic v nepořádku, kdyby ovšem nebyly dostupné stejně kvalitní stroje za nižší cenu, která odpovídá. Nač tedy přeplácet 30% tržní ceny? Vyhýbejte se těm nejdražším kouskům a zakotvětě cenově někde bezpečně uprostřed, a stanovte si horní hranici na ne více než cca. 10 000 Kč.

Pokud sháníte co nejlepší masážní pistoli, rozhodně doporučujeme se podívat na srovnání profesionálních masážních pistolí.

peníze a lupa

Jak vybrat masážní pistoli podle technických parametrů

Kromě ceny byste se při výběru masážní pistole měli stejnou měrou zaměřit i na technické parametry jako výkon, nastavení rychlosti, amplitudu, výdrž baterie, hluk a nástavce.

Na každý z těchto šesti parametrů se nyní podíváme blíže.

  1. Výkon

Nízký výkon u masážní pistole negativně ovlivní rychlost a intenzitu masáže. Příliš vysoký výkon ale na druhou stranu může přivodit nezkušeným používáním úraz svalové tkáně. Obecně můžete u profesionálních masážních pistolí očekávat samozřejmě větší výkon, než u rekreačních. Minimální hranici výkonu bychom pro většinu uživatelů stanovili na 20W.

  1. Nastavitelná rychlost

Čím větším počtem přepínatelných rychlostí masáže pistole disponuje, tím lépe pro vás. Najdete si tak vždy rychlost, která vám bude v daný moment, na partii kterou zrovna chcete namasírovat, vyhovovat nejvíce. Na trhu najdete i takové stroje, které disponují tzv. SMART módem, který rychlost masáže sám upravuje podle toho, jak moc na pistoli tlačíte. To je ideální pro začínající uživatele. Každopádně se vyvarujte masážním pistolím s pouze jednou rychlostí.

  1. Amplituda

Amplituda u masážní pistole značí, jak hluboko hlavice pistole proniká do vašich svalů. Stejně jako u výkonu je důležité z hlediska bezpečnosti to s amplitudou nepřehnat, jinak hrozí riziko úrazu. Minimální amplituda, která vám zajistí kvalitní masáž, je cca. 10mm.

  1. Výdrž baterie

Výdrž baterie je důležitým parametrem při výběru masážní pistole, už jen čistě proto, že si masáž nechcete rozdělovat na dvě části, s čekáním na opětovné nabití vašeho stroje v mezičase. Minimální akceptovatelná výdrž baterie je cca. 30m, maximální až 2 hodiny.

Na trhu existují i masážní pistole, které vám mohou posloužit jako powerbanky, například MISURA MB3. V kombinaci s cestovním provedením se tak pistole stává ideálním masérem na cesty.

  1. Hluk a nástavce

Poslední technický parametr je hlučnost masážní pistole. Z hlediska uživatelského komfortu určitě není dobré pořizovat si pistoli která svou hlučností překračuje 50-60 decibelů. Masáž masážní pistolí by měla být především relaxující aktivita, a to se řvoucím strojem pár centimetrů od vašich uší moc relaxující být nemůže.

Co se nástavců týče, masážní pistole disponují různými nástavci, určenými na různé části těla, například nástavec na měkké svalstvo jako hýždě, nástavec ve tvaru vidlice na páteř atd. Jednoduše řečeno, čím více nástavců je v balení, tím lépe, i kdyby jste je nevyužili všechny, je pořád lepší mít na výběr.

Dejte na názor profesionálů

Kdo ví více o svalové bolesti, než hráči jednoho z nejtvrdších sportů – rugby?

Více o výhodách používání kvalitních masážních pistolí vám v následujícím videu vysvětlí hráči RC Praga.

Podobné články

Nejlepší masážní pistole a jak ji vybrat?

Nejlepší masážní pistole a jak ji vybrat?

Masážní pistole jsou v poslední době velkým hitem, a to zvlášť v oblasti profesionálního sportu a fitness. Není se čemu…

Výběr masážní pistole na Heureka

Výběr masážní pistole na Heureka

Při výběru masážní pistole, určitě hraje u většiny lidí velkou roli faktor ceny. V tomto ohledu může výběr masážní pistole…

Průvodce nejlevnějšími rekreačními masážními pistolemi

Průvodce nejlevnějšími rekreačními masážními pistolemi

V tomto článku se podíváme na zub masážním pistolím rekreačním, specificky z té nejlevnější cenové kategorie do 2 500 Kč.…