Průvodce nejlevnějšími rekreačními masážními pistolemi

Vítejte u dalšího našeho článku o masážních pistolích.

V tomto článku se podíváme na zub masážním pistolím rekreačním, specificky z té nejlevnější cenové kategorie do 2 500 Kč. Pokud vám tedy někdo z vašich blízkých doporučil si masážní pistoli pořídit, či jste se o benefitech masáže nedávno dočetli online a chcete je pocítit na vlastních svalech, je tento článek přesně pro vás. Provedeme vás několika možnostmi, začínajícími už na pár stovkách korun, a podíváme se společně na výhody a nevýhody několika produktů tak, abyste našli ten nejvhodnější nástroj vám přesně na míru.

Rozdíly mezi rekreačními a profesionálními masážními pistolemi

Nejprve se pojďme podívat na hlavní rozdíly, které odlišují rekreační pistole od profesionálních. Asi jste správně uhádli, že největší rozdíl mezi pistolemi rekreačními a profesionálními najdeme hlavně v ceně. Nejlevnější produkty na trhu začínají již na 350 Kč, zatímco produkty v profesionální kategorii začínají na 2 000 Kč. Šestinásobný rozdíl se může mnohým zdát relativně velký, nechte se ale uklidnit tím, že v případě masážních pistolí se vyplatí připlatit si za kvalitu. Jedna z vlastností, za které si platíte je totiž životnost. A jestli vás nepřesvědčí staré dobré přísloví Tomáše Bati “Nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci.”, tak vězte že kvalitnější masážní pistole jsou mnohem komfortnější a ohleduplnější k vašemu zdraví a pohodlí.

Dalšími parametry, které je třeba vnímat jsou výkon, zásah pistole do masírovaného místa, a nakonec hlučnost a manipulace.
Parametr výkonu je obzvláště důležitý, jelikož čím vyšší má pistole výkon, tím účinněji a hlouběji pronikne do masírované tkáně. Síla pulzů u masážních pistolí se pohybuje od 2000 do 3200 BPM, přičemž by si uživatel měl dát pozor na to, aby jeho pistole měla možnost navolit si ideální intenzitu. Tím si zaručíte perfektní relaxační zážitek s kýženým efektem, ať už vás bude bolet jakýkoli sval.

Na co si dát pozor při výběru rekreační masážní pistole

Nejprve je třeba si určit, komu masážní pistoli vlastně kupujeme. Pokud pořizujete dárek někomu, kdo teprve začíná s fitness či s jakýmkoli sportem, určitě mu pro začátek postačí kvalitní rekreační pistole. To samé platí, pokud si pistoli pořizujeme na takové to domácí masírování. A kdo si poslední větu přečetl v hlase Josefa Poláška z reklamy na Orbit, bonus pro něj. Ale teď vážně, zamyslete se nad využitím přístroje jako takového, a pokud předpokládáte že budete vy, či ten nebo ta kterou obdarováváte pistoli používat často, ale není to esenciální pro jejich zdraví či pracovní výkon, bylo by rozumné zainvestovat do kvalitnějšího stroje. Stále se ale držíme v kategorii rekreačních pistolí čili více než 2000 Kč vás to stát nebude.

Přečtěte si více o nástrahách levných masážních pistolí.

Náš výběr TOP 3 rekreačních masážních pistolí

Nyní se pojďme podívat na TOP 3 produkty z našeho webu masazni-pistole.cz

Seřadili jsme je pro vás přehledně, od nejlevnějšího po nejdražší.

  1. AKU JOCCA 1587

Za necelých 600 Kč nabízí tato masážní pistole 4 druhy nástavců, a dokonce 6 volitelných rychlostí od 2000 RPM do 3000 RPM. To se na první pohled zdá jako hodně muziky za málo peněz, avšak v balení vám s přístrojem nepřijde nabíjecí adaptér, a starost nám dělá konstrukce a životnost stroje.

Stejně jako u AKU JOCCA 1587, i zde spotřebiteli přijdou v balení společně se strojem celkem 4 druhy nástavců. Výkonný lithium-iontový akumulátor vydrží cca 4 h v závislosti na úrovni intenzity. Těch si v tomto případě může uživatel nastavit 5, od 1800 ot/min. až do 3000 ot/min. Navíc je stroj vybaven LED ukazatelem stupně intenzity a stavu baterie. Nakonec uživatele potěší i fakt, že součástí balení je i síťový adaptér.

Pistole je vyrobena ze slitiny hliníku, což zaručuje odolnost, životnost a v neposlední řadě váhu cca 500 g, takže masáž MB3 pro vás nebude znamenat cvičení samo o sobě, což po tréninku jistě oceníte.

Provozní doba baterie je stejně jako u pistole od Silvercrest 4 hodiny, což vám bude bohatě stačit na několik delších masáží bez nutnosti nabíjení mezi nimi. MISURA má ale navíc unikátní konstrukční technologii, díky které šetří svou spotřebu. A i když má nastavitelné stejné možnosti jako u předchozích modelů, za velký skok kupředu také považujeme maximální hlučnost 35 dB a především štíhlou, inovativní, ergonomickou a protiskluzovou rukojetí. Na tom je krásně vidět, že se jedná o poctivě promyšlený produkt, který je navíc testovaný profesionálními terapeuty, sportovci a vědci z oboru. 

Sladkou tečkou na závěr je možnost využití vysoké kapacity baterie jako powerbanku pro váš telefon. Bohužel nefunguje na výrobky Apple.

Závěr

Nejlevnější varianta se zdá být slušnou volbou coby entry-level varianta. Když ale pečlivě zvážíme pro a proti, zjistíme že se zkrátka a dobře vyplácí připlatit si za kvalitu. Rozdíl necelých 800 Kč mezi pistolí Silvercrest a MISURA bude pro spoustu z vás ten největší, dost možná dokonce jediný faktor, přesto ale musíme jako vítěze zvolit MISURU MB3, Její celkové zpracování, spolu s bonusem dopravy zdarma nás zkrátka přesvědčilo.

Nevybrali jste si? Podívejte se na TOP 10 rekreačních masážních pistolí.

Podobné články

Nejlepší masážní pistole a jak ji vybrat?

Nejlepší masážní pistole a jak ji vybrat?

Masážní pistole jsou v poslední době velkým hitem, a to zvlášť v oblasti profesionálního sportu a fitness. Není se čemu…

Výběr masážní pistole na Heureka

Výběr masážní pistole na Heureka

Při výběru masážní pistole, určitě hraje u většiny lidí velkou roli faktor ceny. V tomto ohledu může výběr masážní pistole…

Průvodce nejlevnějšími rekreačními masážními pistolemi

Průvodce nejlevnějšími rekreačními masážními pistolemi

V tomto článku se podíváme na zub masážním pistolím rekreačním, specificky z té nejlevnější cenové kategorie do 2 500 Kč.…